هیأت‌ها گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده تشکیل دهند

یکی از کارشناسان رسانه ملی در حوزه خانواده با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند.به گزارش جامعه ایمانی مشعر، حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی ظهر امروز در دومین همایش بانوان فعال در عرصه هیأت که در سالن وصال مجتمع یاوران مهدی(عج) قم درحال برگزاری است، در تبیین ظرفیت‌ها و کارکردهای هیأت در حوزه خانواده، اظهار کرد: لازمه و پیش زمینه اقدامات هیأتی، ولایت‌مداری است.
وی افزود: ولایت‌مداری سه پایه اساسی دارد: معرفت، محبت و تبعیت. تبعیت هم باید در سه حوزه فکر، حس و عمل شکل بگیرد.  به‌عنوان مثال ازدیاد نسل در جامعه اسلامی هم دستور اهل بیت علیهم السلام و هم مطالبه رهبری بوده اما آنگونه که باید عملی نشده و برخی وضعیت اقتصادی را مانع فرزندآوری می ‌انند که این مغایر نظر دین است.
کارشناس رسانه ملی در حوزه خانواده با بیان اینکه هیات باید سه اصل معرفت، محبت و تبعیت را در مخاطب خویش افزایش دهد، گفت: اگر معرفت ومحبت  اهل‌بیت علیهم‌السلام در جامعه افزایش یابد در ادامه تبعیت محض هم شکل می‌گیردگیرد.
وی خطاب به بانوان و مدیران هیأت‌های مذهبی گفت: شما باید از سخنرانان، مداحان و مسئولان مطالبه‌گری کنید و در این راستا می‌توانید از مجالس و روضه‌خوانی‌ها استفاده کنید؛ می‌توانید فکر کنید و گریزهای مداحی را متناسب با نیازهای خانواده به مداحان یادآور شوید.
عباسی ولدی با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری و پشتیبانی فکری لازمه همه اقدامات هیأت است، گفت: هیأت باید در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی باشد و گروه‌های اندیشه‌ورز را در حوزه خانواده و بانوان تشکیل دهند و در این مجموعه‌ها بانوان می‌توانند کمک کار آقایان، مداحان و سخنرانان باشند و معضلات به روز جامعه را به مداحان و سخنرانان منتقل کنند.
وی گفت: رکن مهمی که باید در هیأت مورد تاکید قرار گیرد این است که داشتن شور و شعور به همراه هم باشد و این ویژگی را در حسینیه‌ها و مساجد باید به کار گرفت؛ به عنوان مثال چند درصد از پارچه نوشته ها و پرچم‌هایی که در مساجد و حسینیه‌ها نصب شده، برای مردم فکر تولید می‌کند؟ در صورتی که می‌توان احادیث کاربردی را در مورد خانواده و اخلاق روی پرچم‌ها آورد.


چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید